U 17 – Opět remíza

FC Háje Jižní Město „B“ – SK Zbraslav – 1:1 (0:0)

V nedělní odpoledne nás čekal zápas na hřišti FC Háje Jižní Město. Očekávali jsme náročné utkání a chtěli jsme uspět.

Sestava: Zych – Lášek, Patočka, Kadlec, Bláha, Vejvoda, Břeň, Potočár, Hradecký, Bureš, Čejka, Kuba, Čermák, Vavřínek, Vlček, Losa

G: 60. Žáček – 50. Potočár (Kadlec)

Zápas se odehrával na UMT a tak jsme čekali jak to kluci zvládnou, přeci jen jsme na umělce moc netrénovali. Soustředili jsme se na začátek, abychom dobře do utkání vstoupili. Po počátečním oťukávání přebíráme iniciativu a snažíme se tvořit hru. Občas se nám to daří a vytváříme si i nějaké šance, bohužel bez gólového efektu. Osměluje se i soupeř, ale Honza v bráně změnu skóre odmítá. Herně je to slušné, ale poločas končí bez gólů. Dobře vstupujeme do druhé půle a Matěj po pěkné kombinaci zakončuje sám před brankářem těsně mimo bránu. Postupně se rozehrává k dobrému výkonu Maty a po jeho akci zakončuje na zadní tyči již neomylně, náš střelec z posledních zápasů, Matěj – 0:1. Hra se přelévá od branky k brance a i Háje se snaží uspět. Po nezachyceném průniku středem hřiště se zjevuje domácí hráč sám před naším brankařem a s trochou štěstí prostřeluje nejen jeho, ale i dobíhající a blokující obránce – 1:1. Ještě pořád je čas zkusit zvítězit a na klucích je vidět chuť vyhrát. Vyloženou gólovou šanci si už nevypracujeme a naopak po soupeřově rohu jen se štěstím neinkasujeme. Utkání končí remízou. Naše hra se lepší, ale na výhru to pořád nestačí.