Special: Rozhovor se Svatou Sykorou

Sváťa Sýkora měří téměř dva metry a váží téměř metrák! Se svými fyzickými dispozicemi parťák ke štírkovi Mírovi do útoku jako stvořený! V minulé sezóně pomohl vyhrát Bílé Hoře 1.A třídu, v létě oslavil dvacáté třetí narozeniny a přesunul se na Zbraslav. Na prstech jedné ruky by se snad daly spočítat společné tréninky, kdy se zapojil do přípravy s novým manšaftem. Zorientoval se ale velmi rychle. Ve svém druhém mistráku, do kterého naskočil, mu stačil poločas, aby dosáhl hattricku! Jeden gól dal pravačkou, druhý hlavou a třetí levačkou! Kdysi se zhlédl v Horstu Sieglovi a má v sobě jeho pohotovost i čich na góly. Jeho mateřským klubem je Bílá Hora, tam začínal kopat do míče v osmi letech. Pro svou výšku začínal na postu stopera, později se posunul do středu zálohy a v patnácti se dostal do útoku, kde si libuje.

Sváťo, ty si góly počítáš? Statistiku si nevedu a góly si sčítám jen v tu danou sezónu.

O víkendu jsi dal tři. Dal jsi jich v jednom zápase někdy více? Jo, pět, bylo to před 2 lety za Bílou Horu.

Odtud jsi přišel na Zbraslav, ale to nebyl tvůj jediný klub, za který jsi hrál, že? Kopal jsem ve Spartě, v Meteoru, v Dukle, za Přední Kopaninu, pak zpátky za Bílou Horu a teď mám příležitost tady.

Jak ses na Zbraslavi vlastně ocitl? Psal jsem si před sezónou s Jakubem Machynkem a líčil jsem mu situaci na Bílé Hoře. Říkal jsem, že mám pár nabídek z přeboru. Machy rychle zareagoval a stal se z brankáře manažerem :-) Věděl jsem z minulého roku, že na Zbraslavi je kvalitní kádr, super prostředí a fanoušci, trenér měl o mě zájem, což bylo pro mě důležitý. Parta je skvělá, zatím si nemůžu na nic stěžovat.

Jaký je tvůj názor na přebor? Soutěž je kvalitní a já doufám, že budeme hrát i nadále útočný fotbal a bavit jím naše fanoušky, ale o umístění v tabulce je příliš brzo spekulovat.

Vydrží ti produktivita v zakončování? Jsme teprve na začátku. Uvidíme, jak to vše půjde. Čím více branek, tím samozřejmě lépe. Kdybychom se s Mírou Králem nakonec podělili o první a druhý místo v tabulce střelců, vůbec bych se nezlobil :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *