M10: Jarni tecka

Zbraslav – Háje SOS  3:11 (0:4 , 1:1 , 1:3 , 1:3)

• neděle 15.06.2014 15,15 h
  • Góly:  Wegmann Tomáš 2, Smejkal Petr

Po výsledku Slivence (prohrál poslední kolo v Dolních Měcholupech) i podzimního vzájemného zápasu (který jsme vyhráli 25:0) jsme cítili ohromnou možnost se při výhře, ba dokonce i při remíze posunout na pátou pozici v tabulce G3F. Navíc někteří naši hráči se tímto utkáním loučili s věkovou kategorií MINI 10, takže jsme chtěli zápas pojmout jako oslavu našeho týmu. Jaké však bylo naše překvapení, když všichni hráči, kteří nastoupili za soupeře, byli ročník 2003 a nikoliv ti, kteří s námi hráli poslední podzimní kolo. Výsledek první čtvrtiny (0:4) byl jasným signálem, že dnešní zápas nebude vůbec jednoduchý a ani v nejmenším nebude podobný tomu z minulého roku. Soupeř nás bohužel technicky přehrával a navíc přidával poměrně tvrdou hru do těla, se kterou jsme se nedokázali vyrovnat (až na Tomáše W. a Vaška B., kteří si jako jediní nenechali nic líbit). Ve druhé čtvrtině jsme nejdříve dostali gól na 0:5, ale pak Tom W. vykřesal naději po chybné rozehrávce hostující brankáře. Bohužel začátek druhého poločasu naše naděje definitivně pohřbil. Soupeř odskočil na 1:8 a bylo na čase konstatovat, že s tím již reálně nejde nic dělat. Tomáš W. sice do konce třetí čtvrtiny snížil stav na 2:8 (a potvrdil tak svou pozici nejlepšího střelce), ale to bylo bohužel málo. V poslední části zápasu se na hřiště dostali všichni naši hráči, Petr Smejkal ji navíc ozdobil krásnou ranou a svou první jarní brankou. Oslava se nám tedy výsledkově moc nepovedla, ale všichni kluci bojovali a patří jim velký dík – i za celkově 6. místo v sezóně 2013/2014.