Special: Jaro z dvoumetroveho nadhledu

Sváťa Sýkora (24) začal hrát fotbal v osmi letech na Bílé Hoře. Vloni jí pomohl vykopat postup do přeboru, do něj ale už naskočil v dresu Zbraslavi a aktuálně (12.5.2013) je se 17 góly jeho nejlepším kanonýrem! Při výšce bezmála dvou metrů se dokáže podívat na věci z opravdového nadhledu. Jak vidí dosavadní průběh zbraslavského jara? Co se mu honilo hlavou…

… po skončeném podzimu?

To jsme mohli být spokojení. Jako nováček soutěže jsme přezimovali uprostřed tabulky a díky našemu rozestavení na tři útočníky jsme dávali spoustu branek. Jinak se mi honilo hlavou, že přichází dlouhá zimní příprava, kterou nesnáším :-)

… po utkání na Motorletu (3:3)?

• Do Jinonic jsme jeli s tím, že nás čeká mladé, běhavé mužstvo a díky našim hrozným výsledkům na zimním turnaji jsme si ani moc nevěřili. Remíza po dobrém výkonu byla zasloužená.

… po sérii porážek od Meteoru B (0:4), Bohemky (1:5), Uhelek (2:4), Třeboradic (1:2) a Tempa (0:2)?

• Měli jsme spoustu zraněných a nedařilo se nám vůbec nic, nálada v kabině nebyla dobrá a my se propadali tabulkou. Po podzimu jsme asi nikdo nemyslel na boj o záchranu, ale po těchto zápasech jsme museli přijmout tuhle realitu. Ke každému zápasu zvlášť se vyjadřovat nebudu, protože jsme pokaždé byli všichni hrozní.

… po oznámení kontumace s US a třemi body pro Zbraslav?

• Nemám rád taková řešení, ale naštěstí nám to pomohlo. Pro nás zlaté tři body, Uhelky se na nás dotahovaly a tahle kontumace nás i nabudila. Znamenalo to třeba, že Čína papírově chytil svou první nulu v sezoně! Myslím, že to doma ještě týden slavil :-)

… po vítězství v Uhříněvsi (1:0)?

• Důležitej zápas, který asi nebyl moc na koukání, ale byl hlavně o bojovnosti. Bylo znát, že hrají proti sobě dvě mužstva, která se trápí. Tenhle zápas jsme museli vyhrát a nakonec se nám to podařilo. Konečně body a hned výhra venku, odpíchli jsme se ode dna.

… po hattricku proti ČAFC a vítězství 4:1?

• S Čafkou jsme hráli týden před začátkem soutěže a vyhráli jsme 3:1, takže jsme si na tenhle zápas věřili. Důležité pro nás bylo, že se vrátil náš nejdůležitější hráč Sedy, a tak se Novas mohl posunout do středu zálohy, kde je pro nás ohromně platný. I když jsme prohrávali, tak jsem cítil, že to otočíme a vyhrajeme, a po poločase jsme také rychle rozhodli. Co se týče mých gólů – už ve čtvrtek jsem všem říkal,  že dám hattrick, cítil jsem se výborně a ve formě.

… po bodíku z Hájů?

• Zápas od 10:30 ráno, pršelo a ještě na umělé trávě! Nechtělo se nám a první půli to bylo vidět, kdy jsme byli fakt marní. Druhý poločas jsme se zvedli a Háje k ničemu nepustili a mohli dát i vedoucího góla. Bodík z venku je dobrý, ale myslím, že jsme měli dát druhý gól a vyhrát.

… po posunu do čela tabulky střelců?

• Těší mě to, ale je to práce celého týmu, já jsem jen na konci té skládanky. Sedy mi hned po Hájích říkal, že jdu do čela. Je to asi i tím, že trenér Kudrna praktikuje útočný styl hry a mně to vyhovuje. Na špici bych chtěl vydržet, ale zároveň vím, že je ještě hodně kol do konce a bude to těžké.

… před nedělním zápasem?

• Libuš je podle mě nejlepší tým soutěže a na jaře ještě neprohrála. Ona bude i u nás na Zbraslavi favoritem, my tedy můžeme jen získat. Ale nemáme se čeho bát, v téhle soutěži může kdokoliv porazit kohokoliv.