Újezd Praha-4 vs. SK Zbraslav mladší žáci 0:8 (0:1)

• neděle 28.4.2013 v 9:00
  • Sestava: Mecera – Kessler (Uhlíř), Smejkal (Hrubý) – Tkach (Dufek), Macík (Mandlík), Čumpelík (Vodička), Drobílek (Hošek) – Kaštil (Černý, Hubrt)
  • Branky: Kaštil 3x, Tkach 2x, Vodička 2x, Hrubý

K venkovnímu utkání hraném na Újezdu jsme přijeli s jasným cílem = zisk 3 bodů (jelikož ABC Braník v sobotu prohrál 2:1 na PSK Unionu a vítězství by nás posunulo na čelo tabulky). Kluky jsme před důležitým zápasem nabádali k aktivnímu presinku na útočné polovině, kombinační hře a častému zakončování!!!

Hráči do zápasu šli za tíženým úspěchem, ale nutno podotknout, že první poločas jsme se spíše seznamovali s mokrou umělou trávou a míč nám často odskakoval od kopaček. Dnes se moc nevedlo v naší brance Fandovi, a to i přesto, že vychytal čisté konto (moc zkažených rozehrávek od branky vybízelo hráče Újezdu ke vstřelení branky – ale jakékoliv komplikace jsme včas uhasili a Újezd žádnou branku nedal). Poločas skončil pouze 1:0, a to po náhodné brance, kdy hráč Újezdu netrefil odkop od branky a Voda se dostal do zakončení a brankáři nedal šanci.

O poločase jsme hráčům kladli na srdce, že s takovým soupeřem (ve vší úctě) nebudeme hrát vyrovnané utkání, že naše kombinační hra v prvním poločase byla hezká na oko, ale moc statická, bez pohybu (míče do stoje!!!). V druhém poločase jsme chtěli vylepšit pohyb bez míče, rychlejší kombinace (max. 2 dotyky) a mnohem častější střelbu!!!

Nutno říci, že naši borci vše v druhém poločase zlepšili a místy krásnými akcemi (lahodícím očím našich fanoušků, kteří přijeli ve velkém počtu = 30 rodičů) jsme soupeře točili a přikovali na vlastní vápno. Tento vyvyjející tlak na hráče Újezdu přinesl své ovoce, když se nedostávali z tlaku a naši kluci dále tlačili na pilu – přišli i další branky! Střelecky se nám prosadili ve druhém poločase Kašťan, který dal hatrick, Vládík dal dvě krásné branky a v závěru utkání se střelecky prosadil i Šimi, který se po delší pauze (zranění) vrátil do sestavy a hlavou z rohu pečetil konečný výsledek 8:0 pro SK Zbraslav. Na druhý poločas budeme chtít navázat v příštím utkání, které hrajeme doma se Zličínem.

Dnes jsme přivezli na náš stadion radost v podobě třech bodů a první místo v tabulce k tomu!! Ale, kluci, POZOR!!!! Stále není konec soutěže, a tak do dalších zápasů půjdeme nadále s pokorou a týmovým duchem (zbraslavským srdíčkem!!!). Kluci, za dnešek vám děkujeme, ale jedeme dál – cíl máme jasný….