PSK Union – SK Zbraslav mladší žáci 3:4 (1:4)

• Sestava: Mecera – Mandlík, Vodička – Černý, Kessler (Dufek), Macík (Tkach), Drobílek (Hošek) – Kaštil
  • Branky: Kaštil (8.), Tkach (15.,32), Drobílek (20.)
  • fotky ze zápasu

Na první jarní mistrovské utkání, hrané na venkovním hřišti, jsme přijeli na PSK Union. Do zápasu nám chyběli díky nemocím a rodinným důvodům tito hráči: Vrecion, Hrubý, Smejkal,U hlíř, Čumpelík, Hubrt!!!!
Do utkání jsme šli s cílem hrát v obraně na 100% jistotu, rychlými brejky a s kombinační hrou zakončenou častou střelbou.
V prvním poločase bylo vidět na našich hráčích chuť po vítězství a to se začalo naplňovat hned v 8. minutě, když po kombinaci na pravé straně dokázali Tkach-Macík a zakončující Kaštil střelou otevřít skóre – 0:1! Výborně hrající Tkach si dokázal tlakem vynutit chybu domácího obránce a rychlou střelou pod brankářem zvýšil na 0:2! Bohužel následně se nechal z autu přehodit Voda a domácí útočník mu utekl a střelou z vápna prostřelil po zemi Fandu – 1:2! Kontrovali jsme akcí po levé straně, když Kaštil se dokázal uvolnit u rohového praporku a přihrávkou na vápně našel volného Drobílka, který z prvního doteku na zadní tyč uklidil gól – 1:3! Závěr prvního poločasu byl v naší režii, když dokázal potrestat Kaštil chybujícího golmana a zpětnou přihrávkou našel volného Tkacha a pro něj už nebyl problém míč uklidit do prázdné brány – 1:4!
O poločase jsme kluky upozorňovali, aby udrželi kvalitu z poločasu prvního a aby z výborně rozehraného zápasu neudělali drama zbytečně obdrženou brankou.
Bohužel druhý poločas začal tak, jak jsme nechtěli a domácí z trestného kopu stříleného na malé vápno dokázali snížit na 2:4, když si Macík vstřelil vlastní branku! Ihned po rozehrání Macík průnikem přes půl hřiště uvolnil Černýho, který bohužel netrefil prázdnou branku a nevrátil nám tříbrankové vedení… To domácí dostalo na koně, čehož dokázali využít a snížit na 3:4! Posledních 15 minut nás domácí drželi v tlaku, ale naštěstí jsme dokázali tlak přežít a odvážíme si cenné 3 body z venku!!!!
Klukům děkujeme, že dokázali přes četnou marodku utkání bodově zvládnout a i přes netakticky odehraný druhý poločas jsme zápas dovedli k bodovému zisku. Velmi důležité 3 body budeme chtít doma za týden potvrdit proti Libuši! Kluci, chyb v dnešním utkáni bylo moc, proto do dalších utkáních buďte nadále skromní a pokorní. abychom nic nepodcenili!!!! Kluci děkujeme!