Special: Rozhovor s Ladou Kovacsem

Láďa Kovács, smíšek a strůjce dobré nálady v týmu: „Míče musí být v pořádku!“

Jsem možná trochu víc upovídanej… :-) Ale humor mám rád a rád se bavím a jiné to už asi ani nebude. Navíc, když je v kabině dobrá nálada, věřím, že se to projeví i na hřišti. Prostě s úsměvem jde všechno líp.

Máš rád hory a zimu. Užil sis té letošní?

  • Zimu ano, hory moc ne, protože nejsem lyžařský typ. Na letošní zimu ale určitě nezapomenu, protože v lednu se nám narodil druhý kluk, takže tahle zima už nemůže být lepší!

Nebylo to trochu proti očekávání, že jsi byl v zimě i často na hřišti? Po podzimu jsi avizoval odchod do béčka, Weber cup jsi ale odehrál za áčko.

  • Já to myslel vážně. Už díky tomu narození kluka jsem věděl, že nebudu mít tolik času na fotbal (naštěstí mám velmi tolerantní manželku). Když přeci jen volná chvilka byla, šel jsem si zatrénovat a o víkendu i zahrát turnaj, tady se rozhodně nerozlišuje, kdo je z áčka a kdo z béčka. Celou zimu ale tým decimují zranění, byla to nehorázná smůla – Zagy, Kaly, Štigy, do toho nějaké nemoci a rázem nás na zápas bylo sotva 11. Nechtěl jsem tedy nechat kluky ve štychu. Doufám, že se všichni brzy uzdraví, protože hrát přebor s jedním hráčem na lavičce se nedá.

Píža je ještě o pár let starší než ty a jeho i tvé zkušenosti se týmu v přeboru určitě hodí. Jak to vidíš na jaře? V jakém týmu tě budeme vídat?

  • Pížovy zkušenosti se určitě hodí. Například on hned pozná, že je něco v nepořádku s míčem. To když netrefí na tréninku párkrát branku a hned běží koupit jinej a lepší. Takže míčů máme pořád dost… :-) Teď vážně, určitě se hlavně mladí mají od něj co učit, jeho přístup k fotbalu i po tak dlouhé době je příkladný. Co se týče jara, přeci jen jdeme do odvet lehce oslabeni, Míra i Zagy budou chybět, ale už teď na Motorletu tým ukázal, že má na to, aby v přeboru nedělal Zbraslavi ostudu a předváděl kvalitní výkony.

Musel jsi během zimní přípravy uklidňovat trenéra po dosahovaných výsledcích? Konzultuje s tebou a Petrem třeba nějaké své kroky? Přece jen, na vás dva by dát mohl?

  • Nemusel, trenér po tolika letech už je zvyklý na ledascos :-), takže ho snad nic nemůže překvapit. Možná jen, kdyby měl k dispozici celou zimu 18 hráčů… Nevím jak s Petrem, ale se mnou se rozhodně neradí (což je určitě správně :-)). Za výsledky a hru týmu je zodpovědný on sám, i rozhodnutí jsou tedy na něm a já bych ani nechtěl mu do toho mluvit.

Jaké jsou tvé fotbalové plány pro jaro?

  • Přežít to ve zdraví a fotbalově si jaro užít. A jestli to bude v A týmu, nebo v béčku (až se všichni uzdraví), na tom mi už tolik nezáleží.

Odhadneš, jak to bude vypadat v přeboru v jarní části. Turbulence ve všech klubech už jsou oznámeny. Kdo si to rozdá o postup a kdo o sestup, jaké jsou možnosti Zbraslavi?

  • Myslím, že jaro bude hodně vyrovnané a nebude nouze o překvapení. Obzvláště v posledních kolech čekám jako vždy vítězství potřebných a prohry těch, co si budou chtít vylepšit rozpočet :-). Na postup tipuji Vršovice nebo Střížkovské béčko, černý Petr už asi zůstane Bílce. A samozřejmě věřím, že Zbraslav skončí co nejvýše, rozhodně máme na to být v té lepší polovině. Tak snad to vyjde.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *