Special: Rozhovor s Ondrou Blahou

Matador Ondra Bláha: „Zatím nám úplně nevychází hrát jako Barcelona…“

Patřil k nejvýraznějším hráčům, kteří v minulé sezóně vybojovali pro Zbraslav postup do přeboru. Po výsledku 3:2 ve Slivenci, na podzim roku 2011, prohlásil, že už s fotbalem může skončit. Že už zažil všechno… „To jsem tehdy řekl hlavně v euforii, protože se nám po dlouhé době podařilo vyhrát na hřišti Slivence, navíc jsme tam v poločase prohrávali 0:2…“, vzpomíná Bláža, o kterém je řeč.

Co jsi tedy zažil s fotbalem? Bylo toho hodně – jako výhry, prohry, nějaký góly a tak, prostě jsem si to užíval… :-) Vybavuju si hlavně těžce vydřený vítězství i nějakou tu smolnou porážku a dobrý party kluků, bez kterých se fotbal dlouhodobě hrát nedá.

Jaké jsi vystřídal kluby?

  • S velkým fotbalem jsem začínal, až asi ve dvaceti v Čechoslovanu Chuchle,  kam mě přivedl spolužák ze školy Michal Bobysud. Předtím jsem hrál jen Hanspaulku a futsal. Po povodních v roce 2002, kdy bylo zničeno hřiště v Chuchli, jsem asi dva roky hostoval v Radotíně, na skok se vrátil zpět do Chuchle, a pak už jsem přestoupil na Zbraslav.

Tady jsi pomohl vykopat přebor po více než čtvrt století, ale v něm jsi zatím neochutnal ani jeden zápas. Neláká tě to přece jen? Neuvidíme tě na jaře aspoň někdy?

  • Já už jsem si přebor zahrál ve zmiňovaném Radotíně, takže vím jak chutná.  Je to už poměrně kvalitní soutěž, na kterou je potřeba poctivě trénovat, jinak je to mazec. Moje pracovní povinnosti mi pořádný trénink momentálně neumožňují a rád bych i více času věnoval své rodině. Je ale pravda, že pokud by to bylo potřeba, tak krátkodobou výpomoc neodmítnu. Ovšem myslím, že kluci si poradí i beze mě – podepsat zápis už uměj…

Co jsi říkal na podzim a umístění áčka uprostřed tabulky?

  • Myslím, že podzim se výsledkově vydařil a umístění je odpovídající. První sezona je vždy o bojovnosti a nasazení. Rozhodně na to kluci mají. Od doby, kdy jsem na Zbraslavi, se každý rok zlepšovali a postup do přeboru byl jen zaslouženým vyústěním jejich snahy. Navíc každým zápasem v přeboru přibývají zkušenosti, a pokud budou poctivě trénovat a půjde jim to herně, myslím, že střed tabulky by jim mohl slušet i na konci sezony.

Jak se tobě, Ondro, daří v béčku?

  • Je nás tam takový mix zkušenosti a mládí. Snažíme se to hrát jako Barça, ale zatím to úplně nevychází… Po podzimu jsem doufal v lepší umístění, ale občas jsme si zápasy sami zkomplikovali, a to nás stálo body. V jarních zápasech musíme víc zabojovat. Hlavně mladí si musí uvědomit, že cesta do áčka je otevřená a možnost zahrát si přebor by měla být dostatečná motivace.

Zůstala ti střelecká forma? V áčku jsi patřil mezi vůbec nejlepší střelce…

  • To jsem těžil z práce celého týmu a bylo třeba občas nějakej „banán“ dát, jinak by mě asi zbili, když tam lítaj celej zápas… V béčku si to zatím nedovolej, a tak jsem mohl trochu polevit.

Jaké jsou tvé fotbalové plány pro jaro 2013?

  • Chtěl bych si koupit nové kopačky, dát v nich aspoň 5 gólů, přemluvit Jardu, aby mě pustil do zpátky do Chuchle (což asi nevyjde) a zůstat nezraněn.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *