Special: Rozhovor s Mirou Kralem

Šestadvacetiletý Miroslav Král k nám přišel začátkem roku 2012. Odkopal jarní polovinu 1.A třídy a hned se stal s 19 góly nejlepším bombarďákem mužstva! Ve skvostné střelecké bilanci pokračuje i v přeboru. Po třech odehraných kolech vévodí tabulce kanonýrů celé soutěže s pěti brankami. Skóroval dosud v každém utkání, navrch přidal tři gólové přihrávky. Miluje míč, mazlí se s ním, fotbalem se baví ve všech směrech, libuje si ve slovních výměnách s protihráči, rozhodčími i diváky, každému hned vysvětluje svoji pravdu a pohled na právě skončenou akci. První kopačky obul v Jablonci nad Nisou v klubu FK Jablonec 1907 v pěti letech. Hrával i volejbal, fotbal byl ale vždy na prvním místě. Jeho vzorem byl Rivaldo a nejoblíbenějším týmem Arsenal.

Míro, pamatuješ si na svůj první gól?  Ne, to vůbec. Už je to nějaký pátek…

A na nějakou kuriózní branku?  To je každá, kterou dám hlavou!

Počítá ti to někdo, kolik gólů jsi už nastřílel? Vedeš si statistiku? Jenom koukám na tabulky střelců.

Jaká je tvoje nejúčinnější zbraň?  To je jasný – levá noha.

Je fajn, že jsi na Zbraslavi. Kdo tě sem přivedl?  Chodím tady od svých 16 let, kdy jsem poznal Standu Sádovskýho. Je to náš dlouholetý kamarád s Ondrou Sedláčkem. Když mi před rokem volal, že tady působí a že je tady i Sedy, nebylo vůbec co řešit. Takže za to vděčím jemu a jsem rád, že na Zbraslavi hraju.

Jak se cítíš v týmu?  Velmi dobře, je tady super parta, výborné zázemí.

Jak vnímáš nejvyšší pražskou soutěž a na co v ní bude podle tebe Zbraslav stačit? Má svou úroveň a prestiž. Myslím, že letos budeme hrát hodně nahoře, budeme do první trojky.

Kolik bys chtěl dát za celou sezónu gólů?  Něco okolo 30 gólů! Když dá Sváťa taky 30, tak to bude skvělý a na špici budeme.

To je na korunu krále střelců! Láká tě? Aby ne, jsem Král, takže mě koruna láká.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *