MZ: Aby bylo primo veselo

10. kolo  – neděle 08.11.2015 – 12,00 Zbraslav MŽ : Dolní Chabry 1:0 (0:0)

• SESTAVA:  ŠEVČÍK  – WEGMANN/HOŠEK/HALUZA – MIXA/WAIZ/POLÁČEK – MALHOCKÝ (Mecera, Cikhart, Bohatec, Bohunický, Čermák, Carzoli)
  • GÓLY: Hošek Matyáš

PRŮBĚH ZÁPASU: Přes důkladnou analýzu a přípravu před utkáním se nám první poločas ani trochu nepovedl, vše, co jsme si před zápasem řekli, zůstalo v kabině. Vázla kombinace, plno věcí jsme řešili ukvapeně a jen díky soupeři a jeho neschopnosti naše chyby potrestat zůstal stav po prvním poločase bez branek. Po důrazném proslovu o přestávce došlo přeci jen v naší hře ke zlepšení nasazení. Celý druhý poločas jsme prakticky soupeře k ničemu nepustili a nakonec i 3 minuty před koncem, po akci Matyáše, získali i důležité tři body. Takového soupeře bychom ale měli přehrát výraznějším rozdílem, protože fotbalová kvalita byla určitě na naší straně.

11. kolo – sobota 14.11.2015 – 11,30 Kolovraty : Zbraslav 3:6 (3:3)

• SESTAVA: MECERA – SMEJKAL/WEGMANN/CIKHART – CARZOLI/WAIZ/MIXA – BOHATEC (Ševčík, Bohunický)
  • GÓLY: 2x Waiz Filip, 1x Mixa Michal, 1x Bohunický Adam, 1x Wegmann Tomáš, 1x Bohatec Tomáš

PRŮBĚH ZÁPASU:  K zápasu jsme odjížděli s vidinou možného splnění vypsaných prémií do klubové pokladničky, ale také bez několika hráčů našeho kádru, přičemž ostatní prominou, ale bez Matyáše se nám vždy hraje špatně a jeho absence je na hřišti vždy znát. Bohužel zápas pro naše družstvo ve větrném počasí začal opravdu hrůzostrašně. Běžela třetí minuta a po naší malé domů se k míči dostal soupeř a chybu potrestal – 1:0. Uteklo sotva dalších 5 minut a skóre se měnilo opět, z trestného kopu díky větru míč ve vzduchu zaplaval a rázem to bylo 2:0 pro domácí. Naštěstí po dalších 5 minutách Michal Mixa procedil skrz brankáře míč do sítě a kontakt byl na světě. Nevím, zda dokonce nebyl autorem David Carzoli, který důrazně dohrával souboj před brankářem. Každopádně bylo veseleji a naše aktivita od té chvilky rostla, byť kombinací moc vidět nebylo. Ve 22. minutě Adam Bohunický převzal míč a neukvapil se – 2:2. A tři minuty po něm Tomáš Wegmann nákopem z půlky překvapil úplně všechny včetně domácího gólmana – 2:3. Bohužel do šaten se šlo za smírného stavu 3:3, protože soupeř proměnil pokutový kop za náš faul v prostoru u autové čáry, bohužel v této kategorii je vápno přes celou šíři hřiště. Po přestávce jsme nastoupili na hřiště v jiné koncentraci a hned i udeřili. Filip Waiz dal ve 3. minutě vedoucí branku a bylo veseleji.  Když pak přidal Filip po dalších 5 minutách další gól bylo ke třem bodům hodně blízko. Finální podobu výsledku dal 9 minut před koncem utkání Tomáš Bohatec a zakončil tak náš brankový účet za podzimem. Díky třem získaným bodům dosáhl tým na vypsanou prémii za 10 bodů v posledních 4 zápasech a i díky tomu se posunul na průběžné 5. místo. Škoda zápasů s Chodovem a Strašnicemi, mohlo být ještě veseleji.