MZ: Zapas podzimu

6. kolo – sobota 10.10.2015 – 14,15 Libuš : Zbraslav MŽ 4:2 (0:1)

• SESTAVA:  ŠEVČÍK – HALUZA/HOŠEK/POLÁČEK – WEGMANN/WAIZ/CIKHART – BOHUNICKÝ (Čermák, Smejkal)
  • GÓLY:  1x Poláček Matěj, 1x Wegmann Tomáš

7. kolo – sobota 17.10.2015 – 13,30 Zbraslav MŽ : Měcholupy  – soupeř odhlásil soutěž

8. kolo – pátek 23.10.2015 – 17,00 Kačerov : Zbraslav MŽ 1:7 (1:1)

• SESTAVA:  ŠEVČÍK – HALUZA/WEGMANN/POLÁČEK – MIXA/WAIZ/CIKHART – MALHOCKÝ (Čermák, Smejkal, Bohunický, Bohatec)
  • GÓLY:  2x Wegmann Tomáš , 1x Poláček Matěj, 1x Waiz Filip, 1x Mixa Michal, 1x Haluza Ondřej, 1x Čermák Václav

PRŮBĚH ZÁPASU:  První poločas začal zbytečnou ztrátou v naší obraně, čehož soupeř dokázal využít. Zbytek první půle byl ve znamení našeho tlaku, ale bohužel se spoustou chyb a bez pořádného zakončení. Soupeřovu branku jsme prakticky přímou střelou vůbec neohrozili. Těsně před přestávkou Matěj Poláček z dálky nachytal brankáře a tak se do šaten šlo za stavu 1:1. Po přestávkovém důrazném proslovu v kabině na hřiště vyběhlo do druhého poločasu v našich dresech úplně jiné mužstvo – hladové a hlavně mnohem lépe kombinující. A šance začaly přicházet – nejprve sudí chybně neuznal Filipovi gól pro údajný offside, ale chvilku na to Tomáš Wegmann z rohu dal gól na 1:2! A když přidali uklidňující branky i Michal Mixa a Filip Waiz, bylo veseleji a hlavně klidněji. Další branky pak přidali i netradiční střelci Ondřej Haluza a Vašek Čermák, aby to z přímého kopu dokončil Tomáš Wegmann. Za druhý poločas zaslouží pochvalu, ale je otázkou, proč to tak nešlo již v poločase prvním. Proti silnějšímu soupeři by nás takové prospání první půle mohlo hodně mrzet.

9. kolo – neděle 01.11.2015 – 10,00 Zbraslav MŽ : Aritma 1:1 (1:0)

• SESTAVA:  ŠEVČÍK  – WEGMANN/HOŠEK/HALUZA – MIXA/WAIZ/MALHOCKÝ – BUHUNICKÝ (Mecera, Cikhart, Šimoníček)
  • GÓLY: 1x Mixa Michal

PRŮBĚH ZÁPASU: Zápasu bohužel předcházelo složité sestavování týmu, protože část našich hráčů si užívala podzimních prázdnin a další část (nečekaně) musela vyrazit doplnit kádr starších žáků. Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně, hned po pár minutách jsme se ujali po rohu Tomáše Wegmanna a perfektním zpracování a ještě lepším zakončení Michala Mixy vedení – 1:0. Od té chvilky prakticky až do konce zápasu byl aktivnější soupeř a nutno uznat, že byl i kvalitativně celkově o něco lepší. Bohužel dobrý dojem kazili jeho fanoušci a vlastně i hráči občasnými až teatrálními pády. Každopádně si náš brankář na nedostatek práce stěžovat nemohl. Když už na míč nestačil a hrozilo to brankou, pomohla mu branková konstrukce či v několika případech i výborně bojující spoluhráči. Nakonec jedna střela těsně před koncem zápasu nakonec do branky doputovala a soupeř tak u nás vyválčit jeden bod. Škoda, chybělo opravdu hodně málo, ale sportovně uznám, že remíza je stále ještě dobrým výsledem. Myslím, že všem fanouškům (a nebylo jich málo) se tento zápas musel hodně líbit a byl skvělou pozvánkou na poslední domácí zápas. Tento ale vzhledem k průběhu, nasazení a nakonec i výsledku lze označit jako zápas podzimu.