MZ: Volume 2

4. kolo  – SOBOTA 26.09.2015 – 16,30 Chodov : Zbraslav MŽ 4:3 (1:0)

• SESTAVA:  MECERA – HALUZA/HOŠEK/POLÁČEK – SMEJKAL/WAIZ/CIKHART – MIXA (Bohatec, Čermák, Bohunický)
  • GÓLY:  2x Hošek Matyáš, 1x Waiz Filip

PRŮBĚH ZÁPASU:  Na zápas nedorazil delegovaný rozhodčí, tak se vedení místního klubu rozhodlo, že utkání odpíská trenér domácího celku. Domácí nás v úvodu zaskočili a vstřelili nám ve druhé minutě branku. Dalších asi 10 minut byli lepším týmem, pak se ale náš tým probral ze spánku a začal si připravovat brankové příležitosti také a postupně i převzal aktivitu celkově. Po hříchu jsme do poločasu žádnou z našich šancí neproměnili a šli tak do kabin za stavu 1:0 pro domácí.  Druhý poločas začal naším tlakem, který vrcholil nádherným gólem Filipa Waize na 1:1! Bohužel pak začal úřadovat rozhodčí, který uchopil otěže zápasu do své vlastní režie. Nejprve uznal gól domácím z ofsidu a pak začal prakticky všechny sporné situace řešit ve prospěch domácího týmu – za zmínku stojí, že domácí ANI JEDNOU nepřekopli při výkopu půlku (dle rozhodčího), když v náš neprospěch se pískalo nejméně 3x. Bohužel jsme v této fázi zápasu udělali i chybu v rozehrávce od branky a soupeř do odkryté obrany naší chybu potrestal – 3:1. Došlo tak na prohození postu mezi Filipem a Matyášem ve středu obrany a přineslo to své ovoce. Matyáš nejprve snížil na 2:3 a pak po chybě domácího gólmana při odkopu i srovnat na 3:3! Bohužel s tímto stavem nesouhlasil soupeřův trenér a v tento den i rozhodčí zároveň a nadále připískával domácím a vytvářel jim tak další šance. Škoda, další nevyužité gólové šance Matyáše, protože nás soupeř po ztrátě ve středu hřiště dokázal v honbě za výhrou 4 minuty před koncem gólově potrestat. To jak byl ke konci donucen Filip Waiz opustit hřiště,  po jeho poznámce k rozhodčímu, nemá moc smysl rozebírat. To, že se klukům při podání rukou po zápase domácí hráči omlouvali za rozhodčího, hovoří za vše…

5. kolo  – sobota 03.10.2015 – 14,00 Zbraslav MŽ : Junior 5:1 (2:0)

• SESTAVA:  MECERA – WEGMANN/HOŠEK/POLÁČEK – MIXA/WAIZ/HALUZA – MALHOCKÝ (Bohatec, Čermák, Bohunický, Cikhart, Ševčík, Smejkal)
  • GÓLY: 2x Hošek Matyáš, 1x Bohatec Tomáš , 1x Malhocký Michal , 1x Ševčík Pavel

PRŮBĚH ZÁPASU:  Zápas pro nás začal parádně, Matyáš zatáhl balón a když soupeř před ním stále ustupoval, tak se dostal i do prostoru, který mu umožnil vystřelit a trefil to parádně – 1:0 ve třetí minutě!!! Jaká úleva po minulém kole. Celý první poločas jsme byli jasně lepším týmem. Bohužel se opět projevila naše „efektivita“ při zakončování a stav i nadále zůstával velmi těsný, a to přes úplně jasné šance. Naštěstí těsně před poločasem chladnokrevně zavěsil Tomáš Bohatec vyraženou střelu Michala Malhockého a bylo veseleji – 2:0. To bychom ale nebyli my, abychom si zápas nějak neokořenili. Na začátku druhé půle jsme zbytečnou ztrátou darovali soupeři míč a ten s ním naložil bohužel přesně – 2:1.  Naštěstí o 5 minut později Matyáš, který se ve druhém poločase prohodil s Filipem Waizem, vysunul pasem za obranu Michala Malhockého, a ten svou šanci využil – 3:1. O necelých 10 minut později si to pak kluci prohodili – po faulu na Michala Matyáš proměnil pokutový kop – 4:1. Zbytek utkání jsme kontrolovali a soupeře pustili jen do několika náznaků šancí a sami si díky soupeřově snaze se tlačit dopředu vytvářeli další šance. Bohužel s jejich proměňováním máme maličko problém. Naštěstí vyšel průnik Ondřeje Haluzy a jeho nádherný centr s přesným zakončením hlavou od Pavla Ševčíka – to byla taková lahůdka na konec. Tento zápas se musel našim věrným fanouškům líbit.