MZ: Reportaze z prvnich kol

1. kolo – neděle 06.09.2015 – 15,00 Zbraslav MŽ : Strašnice  2:3 (2:1)

• SESTAVA:  MECERA – WEGMANN/HOŠEK/POLÁČEK – MIXA/WAIZ/CIKHART – MALHOCKÝ (Bohatec, Čermák, Haluza, Carzoli, Smejkal, Ševčík)
  • GÓLY:  1 vlastní , 1x Matěj Poláček

V prvním poločase jsme byli i díky rychlé brance (hned ve druhé minutě po rohu Tomáše Wegmanna si soupeř srazil míč do branky) jasně lepším mužstvem. Bohužel jsme dovolili soupeři vyrovnat místo navýšení náskoku. Z trestného kopu sice Matěj Poláček upravil na poločasových 2:1, ale po hříchu tam bylo velmi mnoho nevyužitých šancí. S přibývajícím časem druhého dějství nás soupeř začal přehrávat a díky naší nemohoucnosti v zakončení brejkových situací se mu podařilo zápas srovnat. Bohužel přišel nakonec v předposlední minutě i gól na 2:3, o který jsme si svou pasivitou v posledních minutách koledovali.

2. kolo – sobota 12.09.2015 – 11,15 Háje B : Zbraslav MŽ  4:1 (2:1)

• SESTAVA:  MECERA – WEGMANN/HALUZA/POLÁČEK – SMEJKAL/MIXA/CIKHART – MALHOCKÝ (Bohatec, Carzoli, Ševčík)
  • GÓLY:  1x Michal Malhocký

Zápas velmi ovlivnila nepřítomnost dvou našich hráčů – Matyáše Hoška a Filipa Waize. Troufám si tvrdit, že s nimi by to bylo jiné. V prvním poločase byl zápas hodně vyrovnaný, soupeř nám dal gól z rohu po špatném pokrytí hráčů, nám se podařilo penaltovým zásahem Michala Malhockého vyrovnat (pokutový kop se zahrával po zákroku na Davida Carzoliho), bohužel do přestávky nám soupeř opět odskočil na rozdíl jedné branky, když si při rohu na bližší tyč srazil míč Filip do branky, nutno dodat, že za to nemohl on, ale hráč bránící tyč, který od ní v poslední okamžik odstoupil.  Bohužel druhý poločas i přes domluvenou strategii jsme kupili další individuální chyby a dalšími dvěmi vlastními brankami jsme výhru soupeři doslova darovali, když jsme opět nevyužili ani tři brejkové situace ani výborně zahranou standardní situaci, kdy se ocitli dokonce dva hráči sami před brankářem.

3. kolo – neděle 20.09.2015 – 14,30 Zbraslav MŽ : Braník 3:1 (2:0)

• SESTAVA:  MECERA – HALUZA/HOŠEK/POLÁČEK – WEGMANN/WAIZ/MIXA – MALHOCKÝ (Bohatec, Čermák, Ševčík, Cikhart, Bohunický)
  • GÓLY:  2x Mixa Michal, 1x Poláček Matěj

Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a prakticky celý první poločas jsme soupeře k ničemu nepustili. Do vedení jsme šli po trestném kopu Tomáše W. (trefil spojnici tyče a břevna) a pohotové dorážce Matěje Poláčka – za mého působení to bylo poprvé , kdy se nám něco takového podařilo realizovat. Po několika dalších šancích se z dorážky prosadil Michal Mixa a za tohoto stavu skončil poločas – 2:0. Ve druhém poločase se soupeř snažil zápas zvrátit a my jsme mu k tomu dávali dost prostoru díky chybám v rozehrávce. Když ve 45. minutě Michal Mixa zakončil úspěšně sólový nájezd, zdálo se být utkání rozhodnuté. Bohužel jsme další chybou v rozehrávce poslali soupeře do přečíslení a ten chybu i potrestal – 3:1. Soupeř opět ucítil šanci a tlačil se více do zakončení. Naštěstí nás podržel výbornými zákroky brankář, i když kdybychom proměňovali naše další množící se šance, tak by bylo hotovo mnohem dříve, takto to byly nervy až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Získali jsme velmi důležité 3 body, byť jsme přesné znění příkazu od hlavního trenéra nedodrželi – to znělo 3:0 :-)